Cephe Sistemleri


 

 


Bina cephe, alüminyum pencere ve otomatik kapı sistemlerinde deneyimli ve yetkin.


Cephe Sistemlerinde Kaliteli Çözümler

Kurucu ortaklarımızın 1998 yılında cephe sistemlerinde faaliyete başlamasıyla cephe sistemleri’ nin temelleri atılarak alt yapısı oluşturulmuştur. Cephe sistemlerinde profesyonelleşme ve kurumsallaşma çabalarının bir neticesi olarak 2004 yılında hayat bulan Cephe Sistemleri, kuruluşundan itibaren kurumsal bir yüze kavuşarak faaliyetlerini daha da hızlandırarak, hizmet yelpazesini büyütmüş, sektörün takipçisi olmuş ve çalışmalarında AR-GE faaliyetlerine büyük bir pay ayırmıştır.  

Hizmetlerinin her aşamasında profesyonelliği benimsemiş olan Cephe Sistemleri, uzman Mühendis ve Mimar kadrolarını bünyesinde barındırmaktadır. Kuruluşundan itibaren birçok proje gerçekleştiren Cephe Sistemleri, bilgi birikimini deneyim ile harmanlamış ve cephe sistemlerinde kaliteli iş prensibini projelerine bu sayede yansıtmıştır.

EDD Konut Projesi (2016)

Neolit Sinterfleks Seramik Kaplama, Alüminyum Pencere Doğramaları, Kompozit Panel, Giydirme Cepheler, KapılarAES Yacht (2016)

Alüminyum Pencere Doğramaları, Kompozit Panel, Giydirme Cepheler, Kapılar
Alüminyum Giydirme Cepheler

Cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip, tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır. Camlar arasındaki fuganın genişlik ve derinlikleri mimari ve statik gerekliliklere bağlı olarak farklı ebatlarda çözülebilmektedir. İki cam arasındaki fugalarda silikon dolgu veya fitil fuga ile alternatifleri seçilebilir. İstenildiğinde, modüllerin içine kanat profili uygulaması yapılarak gizli kanat mekanizmaları yerleştirilebilir.
Transparan Cepheler

Özel paslanmaz rotiller aracılığıyla dört kenarından delinerek tutturulmuş olan ısıcam veya lamine tek veya ısı camlar taşıyıcı çelik konstrüksiyona mekanik olarak bağlanmaktadır. Bu sistemde ana taşıyıcılar mimari istekler doğrultusunda normal çelik veya paslanmaz çelik şeklinde çeşitli alternatiflerle de yapılabilmektedir. Cam derzlerinde su sızdırmazlığı için EPDM fitil ve ultraviyoleye dayanıklı silikonlar kullanılır.

Mimari tercihe göre, taşıyıçı konstrüksiyon düşey veya yatay şekilde oluşturulabilmektedir. Paslanmaz spider tutucular projenin özelliğine göre farklı şekillerde dizayn edilebilir.

 


Alüminyum Işıklık Sistemleri

Ana taşıyıcı çelik konstrüksiyon üzerine alüminyum profiller kullanılarak ikinci bir karkas oluşturulur. Bu karkasın içerisine uygun ölçülerdeki cam veya opak malzemeler adapte edilir. Geçilen açıklıklara bağlı olarak ana taşıyıcı çelik konstrüksiyon olmaksızın alüminyum profillerle de sistem çözümleri yapılabilmektedir. Işıklıklarda kar, rüzgâr ve hareketli yükler ilgili normlara ve yerel yönetmeliklere bağlı olarak hesaplanarak profil kesitleri boyutlandırılır. Yağmur suyu tahliyesi ve temizlik sistemi çözülmüş olmalıdır. Işıklık sistemleri içerisine duman tahliye veya havalandırma pencereleri açılabilir.

Alüminyum Doğrama Sistemleri

Yaşam alanlarında kullanılan sistemler olarak menteşeli pencere ve kapı doğramaları oldukça yaygındır. Bu sistemlerden beklenen özellikler başta ısı yalıtım ve hava-su sızdırmazlık performansı olmak üzere, dış ortam sesinin mekanda minimum seviyede hissedilmesi, ihtiyaç duyulan gün ışığının ortama alınması ve rahat çalışan bir kullanım sunabilmesi şeklinde sıralanabilir. Menteşeli sistemler kullanım seçenekleri açısından çok zengin olup içe ve dışa açılır kapı-pencere, çift-eksen, vasistas, pivot gibi standart kullanımların yanında gizli kanat pencere ve hemyüz kapı gibi estetik odaklı birçok ilave çözüme sahiptir.

>Pencereler    > Kapılar    >Sürme Pencere ve Kapı    > Katlanır KapılarAlüminyum Kompozit Panel Kaplamalar

Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş “yangına dayanıklı” (tutuşmaz) özellikli alüminyum kompozit levha ile yapılan kaplama çeşididir. Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde, boyalı yüzeyi yüksek dayanımlı koruma filmi ile kaplanmış ürünler kullanılır. Solid, Metalik, Sparkling (simli), Doğal Taş ve Ahşap Desenli renk seçenekleri mevcuttur. Renkler standart olarak % 30 parlaklıktadır. Mimari tercihe göre % 30 ile % 80 arası parlaklıkta üretim mümkündür. Kompozit levha kaplama arkasına, duvar önüne, taşyünü ve buhar dengeleyici uygulaması ile ısı yalıtımı sağlanmaktadır. 2 veya 3 mm kesitli boyalı alüminyum levhalar ile kaplamalar yapmak da mümkündür.
Yaptığımız Cephe Sistemlerinden BazılarıEsas Holding (2018)
Alüminyum levha ve mesh kaplamaEsas Holding (2013)
Doğramaları, Kompozit Panel, Giydirme Cepheler, KapılarDia Holding Ted Koleji (2015)
Alüminyum Pencere Doğramaları, Kompozit Panel, Giydirme Cepheler, Paslanmaz Spider Cephe, Ofis Bölmeler, Kapılar
29 Mayıs Üniversitesi (2014)
 Kale Sinterfleks Cephe KaplamaKadıköy Sgk Binası (2009)
Alüminyum Pencere Doğramaları, Kompozit Panel ,KapılarAraylar Sanayi Sitesi (2013)
Alüminyum Pencere Doğramaları, Kompozit Panel
Doa Grup Satış Ofisi 
Alüminyum Pencere Doğramaları, Kompozit Panel, Giydirme Cepheler, KapılarSGK Süreyyapaşa (2009)
Alüminyum Pencere Doğramaları, Kompozit Panel, KapılarBağcılar Belediyesi (2015)
Alüminyum Pencere Doğramaları, Kapılar

E-BÜLTENYeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun

© 2018 Delta Sistem, Tüm Hakları Saklıdır.